Natura

Jezioro Wojnowskie
Jezioro Wojnowskie
Jezioro Wojnowskie

Jezioro Wojnowskie

Nasi goście mają do dyspozycji 700 metrów linii brzegowej Jeziora Wojnowskiego, z pomostem i przystanią na wyłączność. Możesz uprawiać sporty wodne (mamy kajaki, rowery wodne, SUP-y).
Z parku wiedzie ścieżka do publicznej plaży, a amatorom wędkarstwa oferujemy możliwość wykupienia pozwolenia wędkarskiego. Możesz łowić ryby, jeśli takie będzie twoje życzenie, możesz słuchać żab i ptaków, obserwować przyrodę: lilie wodne, grążel żółty, bąka, a także czaplę siwą, która ma dla nas wyjątkowe znaczenie. Znajduje się bowiem w logo Dworu Kolesin, jako kontynuacja herbu rodu Reygersów – poprzednich właścicieli dworu.

Dwór Kolesin
Grill
Grill

Grill

Dysponujemy miejscem na ognisko, wiatą grillową, która pomieści do 80 osób.

Jest idealnym miejscem na imprezę z rodziną lub znajomymi. Nasz hotel nad jeziorem zapewnia relaks nad wodą i bliskość natury.

Grzybobranie
Grzybobranie

Grzybobranie

Okoliczne lasy obfitują w sezonie grzybowym w prawdziwki, podgrzybki i koźlarze… tu znajdziesz i kurkę i rydza.

Wycieczki do winnicy|z degustacją
Wycieczki do winnicy|z degustacją

Wycieczki do winnicy
z degustacją

Województwo lubuskie słynie z produkcji wina, dlatego w ofercie Dworu Kolesin nie może zabraknąć propozycji wycieczki do winnicy wraz z degustacją. Niezwykle malownicze krajobrazy wśród okolicznych winnic sprawiają, że przenosimy się w inne rejony oraz czujemy inne zapachy i smaki. Polecamy spróbować. Szczegółowymi informacjami dysponuje recepcja hotelu nad jeziorem.

Atrakcje dla najmłodszych

Idealny wypoczynek to taki, kiedy dzieci mają zapewnione atrakcje. Wówczas dorośli mogą się całkiem zrelaksować.
Zadbaliśmy, by tak właśnie było. My zajmiemy się dziećmi, ty odpoczywaj. Przesuń, aby zobaczyć atrakcje dla dzieci.
Dla dzieci
Dla dzieci|Idealny wypoczynek to taki, kiedy dzieci mają zapewnione atrakcje. Wówczas dorośli mogą się całkiem zrelaksować.</br>Zadbaliśmy, by tak właśnie było. My zajmiemy się dziećmi, ty odpoczywaj. Przesuń, aby zobaczyć atrakcje dla dzieci.

Atrakcje dla najmłodszych

W pobliskiej Karczmie Taberskiej, Ciocia Jola, jej założycielka, prowadzi bardzo aktywne warsztaty dla dzieci. Można dowiedzieć się jak powstaje chleb, można zapisać dziecko na warsztaty kulinarne, można z Ciocią Jolą rysować, bawić się, śpiewac, tańczyć, albo poznawać kulturę regionu.
Akademia Cioci Joli
Akademia Cioci Joli|W pobliskiej Karczmie Taberskiej, Ciocia Jola, jej założycielka, prowadzi bardzo aktywne warsztaty dla dzieci. Można dowiedzieć się jak powstaje chleb, można zapisać dziecko na warsztaty kulinarne, można z Ciocią Jolą rysować, bawić się, śpiewac, tańczyć, albo poznawać kulturę regionu.

Atrakcje dla najmłodszych

Przy Karczmie Taberskiej, 10 minut spacerem od Dworu Kolesin znajduje się zagroda, w której mieszkają nasze zwierzęta, konie, kozy, owce, w słońcu wylegują się psy. Można pogłaskać kucyka, dać marchew `cydze`, czyli po naszemu kozie, można zobaczyć jak mały baranek pije mleko z butelki. Można być blisko zwierząt i podziwiać je.
Zagroda
ze zwierzętami
Zagroda<br>ze zwierzętami|Przy Karczmie Taberskiej, 10 minut spacerem od Dworu Kolesin znajduje się zagroda, w której mieszkają nasze zwierzęta, konie, kozy, owce, w słońcu wylegują się psy. Można pogłaskać kucyka, dać marchew `cydze`, czyli po naszemu kozie, można zobaczyć jak mały baranek pije mleko z butelki. Można być blisko zwierząt i podziwiać je.

Atrakcje dla najmłodszych

Jeśli zbierze się wystarczająca liczba ciekawskich buziek, organizujemy warsztaty śpiewu, tańca, gotowania, robienia przetworów, jogi dla dzieci, robimy edukacyjne spacery po ścieżkach, konkursy, gry i zabawy. W Dworze Kolesin możemy wszystko.
Warsztaty dla dzieci
Warsztaty dla dzieci|Jeśli zbierze się wystarczająca liczba ciekawskich buziek, organizujemy warsztaty śpiewu, tańca, gotowania, robienia przetworów, jogi dla dzieci, robimy edukacyjne spacery po ścieżkach, konkursy, gry i zabawy. W Dworze Kolesin możemy wszystko.

Atrakcje dla najmłodszych

Profesjonalna kadra instruktorska poprowadzi zajęcia gimnastyczne, sportowe, z tańca współczesnego lub hip-hopu. Zapewni fitness czy jogę dla dzieci. Dla dorosłych też. Wystarczy chcieć. A nam się zawsze chce!
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe|Profesjonalna kadra instruktorska poprowadzi zajęcia gimnastyczne, sportowe, z tańca współczesnego lub hip-hopu. Zapewni fitness czy jogę dla dzieci. Dla dorosłych też. Wystarczy chcieć. A nam się zawsze chce!

Atrakcje dla najmłodszych

Niestraszna nam niepogoda. Gdy na zewnątrz słota, zapewniamy dzieciom niezapomniane przeżycia w sali zabaw. Sala zabaw jest zarówno w Dworze Kolesin, jak i w pobliskiej Karczmie Taberskiej. Rowerem 7 minut. Spacerem 15. Idziesz czy jedziesz?
Sala zabaw
Sala zabaw|Niestraszna nam niepogoda. Gdy na zewnątrz słota, zapewniamy dzieciom niezapomniane przeżycia w sali zabaw. Sala zabaw jest zarówno w Dworze Kolesin, jak i w pobliskiej Karczmie Taberskiej. Rowerem 7 minut. Spacerem 15. Idziesz czy jedziesz?

Atrakcje dla najmłodszych

Świeżo wybudowany plac zabaw zaprasza do zabawy. Atestowane przyrządy, bezpieczne piaszczyste podłoże, atrakcje, które docenią najmłodsi. A i rodzice będą zadowoleni. Możesz siedzieć na leżaku na trawie, z kawką w ręce i patrzeć, jak Twoje dzieci cudnie, aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu.
Plac zabaw
Plac zabaw|Świeżo wybudowany plac zabaw zaprasza do zabawy. Atestowane przyrządy, bezpieczne piaszczyste podłoże, atrakcje, które docenią najmłodsi. A i rodzice będą zadowoleni. Możesz siedzieć na leżaku na trawie, z kawką w ręce i patrzeć, jak Twoje dzieci cudnie, aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu.
Dla aktywnych
Dla aktywnych
Dla aktywnych

Dla aktywnych

Chcemy, by Dwór Kolesin był miejscem otwartym na ludzi, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Sami preferujemy taki styl życia, lubimy się zdrowo zmęczyć, zdrowo zjeść i zdrowo odpocząć. Dlatego proponujemy szereg możliwości, żeby każdy poczuł się u nas spełniony. Spacery, bieganie, rowery, pływanie, treningi do triathlonu, siłownie, fitness, joga, a po wszystkim regeneracja. Brzmi wspaniale i takie jest.

Rowery
Rowery

Rowery

Rowery miejskie i elektryczne
Do dyspozycji gości mamy wypożyczalnię uniwersalnych rowerów miejskich oraz elektrycznych, którymi można poruszać się zarówno po utwardzonej nawierzchni, jak i po bardziej nierównym terenie. Na najmłodszych czekają foteliki rowerowe.

Ścieżki rowerowe
W okolicy na naszych gości czeka kilka wytyczonych ścieżek rowerowych. Można udać się na dłuższą i którszą przejażdżkę, to zależy od preferencji.

Trekking
Trekking

Trekking

Las, park, spokojna, sielska okolica, bardziej strome, albo bardziej wypłaszczone tereny - to wszystko sprawia, że wędrówki po pieknym lubuskim regionie stają się podstawową i najbardziej naturalną formą aktywności. Zapraszamy pieszych, tych z kijami do Nordic Walkingu i tych bez, każdy odnajdzie się w Dworze Kolesin.
 

Kajaki|i rowery wodne
Kajaki|i rowery wodne

Kajaki
i rowery wodne

Kajaki
Na naszych gości czeka również wypożyczalnia kajaków. Bezpośredni dostęp do Jeziora Wojnowskiego, własna przystań, prywatny pomost, kapoki, niesamowicie malownicza okolica, rośliny i ptaki wodne, to wszystko czeka na ciebie.

Rowery wodne
U nas o nic nie musisz się martwić. Pomyśleliśmy o wszystkim. Jeśli masz ochotę na przejażdżkę rowerem wodnym, u nas również masz tę możliwość. Z naszego pomostu, z naszego parku, wprost do naszego jeziora.

Morsowanie

Morsowanie

Bliskość Jeziora Wojnowskiego sprzyja także morsowaniu.

Amatorów tej aktywności serdecznie zapraszamy, nie będziecie sami. Od dwóch sezonów istnieje i świetnie funkcjonuje nieformalny klub morsów Dworu Kolesin.

Wynajem sprzętu

Wynajem sprzętu

  • Kajak 2-osobowy 20,00 zł / 1 godzina; 70,00 zł / 10 godzin
  • Rower wodny 2-osobowy 30,00 zł / 1 godzina
  • Rower wodny 4-osobowy 40,00 zł / 1 godzina
  • Deska SUP 45,00 zł / 1 godzina
  • Rower 15,00 zł / 1 godzina
  • Rower elektryczny 50,00 zł / 1 godzina
  • Ognisko 300,00 zł
newsletter