Taniec na ziemi lubuskiej, czyli jak i gdzie zorganizować warsztaty taneczne

← Wróć do Bloga

Taniec na ziemi lubuskiej, czyli jak i gdzie zorganizować warsztaty taneczne

Organizacja i realizacja warsztatów tanecznych to przedsięwzięcie, którego powodzenie zależy od uwzględnienia wielu czynników. Najważniejsze jest dokładne określenie celu warsztatów i zidentyfikowanie ich adresata. Formuła warsztatów będzie inna, gdy skierowane są do dzieci lub młodzieży, inna zaś w przypadku aktywizacji seniorów. Inaczej planujemy trening dla tanecznych par sportowych, a inaczej organizujemy czas amatorom tańca.

Taniec na ziemi lubuskiej, czyli jak i gdzie zorganizować warsztaty taneczne

W Dworze Kolesin wielokrotnie podejmowaliśmy zorganizowane grupy, które ćwiczyły taniec w naszych progach. Organizowane u nas warsztaty taneczne były przewidziane zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych oraz seniorów. Mieliśmy przyjemność gościć tak amatorów tańca, jak i profesjonalnych tancerzy na co dzień biorących udział w tanecznych zawodach sportowych. Przygotowywali się u nas do zawodnicy turniejów tańca towarzyskiego i współczesnego, na naszej sali tańczono tango i sambę, hip hop, jazz i salsę.

Warsztaty taneczne dla dorosłych

Podstawowym kryterium wyboru lokalizacji warsztatów tanecznych jest dostępność infrastruktury, w tym odpowiednich pomieszczeń treningowych. Warsztaty wymagają sali odpowiedniej pod względem parametrów parkietu. Zdatność parkietu do trenowania tańca, także sportowego, zależy od rodzaju użytego materiału, jego elastyczności, grubości oraz kolejności warstw podłogi.

Znaczenie ma także powierzchnia parkietu. Jest to istotne zwłaszcza dla tancerzy ćwiczących choreografie w tańcach towarzyskich takich jak walc angielski, fokstrot czy quickstep.

Warsztaty taneczne dla dorosłych, seniorów i dzieciStandardy dotyczące wielkości parkietu różnią się w zależności od federacji sportowej organizującej zawody czy liczby uczestników turnieju. Można jednak przyjąć, że turnieje rozgrywane są na parkietach liczących od 12 metrów szerokości i 20 metrów długości do takich, których szerokość mierzy nawet 16 metrów, zaś długość 26 metrów.

Kierowani doświadczeniem zadbaliśmy o to, żeby Dwór Kolesin był w stanie zaspokoić tak szczególne potrzeby naszych „tańczących gości”. Proponujemy naszym gościom pokazy tańca profesjonalistów, a po południu odpoczynek w EKO SPA.

W położonym na terenie kompleksu budynku, niegdyś pełniącym rolę spichlerza, stworzyliśmy strefę Spichlerz Active. Na pierwszym piętrze znajduje się sala o wymiarach 11 metrów szerokości i 13 metrów długości, której całą powierzchnię pokrywa podłoga odpowiednia do zajęć tanecznych. Możemy pochwalić się tym, że na deskach spichlerza trenowały największe gwiazdy tańca towarzyskiego, jak Michał Malitowski i Joanna Leunis, wielokrotni mistrzowie świata w tańcu latynoamerykańskim.

Warsztaty taneczne dla seniorów

Największą zaletą warsztatów tanecznych dla seniorów jest przeciwdziałanie wykluczeniu poprzez aktywny udział w kulturze tanecznej, która oferuje całe bogactwo pozytywnych interakcji społecznych oraz grupowych formy zabawy i rozrywki. Na tym jednak korzyści się nie kończą. Badania naukowe potwierdzają, że taniec pozytywnie wpływa na zdrowie seniorów: poprawia wydolność sercowo-naczyniową, siłę i wytrzymałość mięśni, a nawet zdolności poznawcze.

W przypadku osób starszych zwrócić uwagę należy na kwestie żywieniowe. może wiązać się z przyjmowanymi lekami lub stosowanymi terapiami. Może wynikać również z innych zaleceń lekarskich lub dietetycznych.

We Dworze Kolesin mamy pełną świadomość zróżnicowanych potrzeb żywieniowych uczestników warsztatów tanecznych. Pasja Smaku, a więc nasza oferta kulinarna, oparta jest na zasadach zdrowego żywienia, a kreatywność szefa kuchni gwarantuje, że nasze dania nie tylko odpowiedzą na potrzeby organizmu, ale zadowolą też wyrafinowane gusta koneserów.

Warsztaty taneczne dla dzieci

Organizatorzy warsztatów dla najmłodszych mają zwykle na uwadze kultywowanie zdolności tanecznych. Taniec jest doskonałym sposobem ćwiczenia poczucia rytmu i zwinności. Kształtuje on również orientację przestrzenną i motorykę, przez co ruchy dziecka stają się płynne i harmonijne. Uczestnictwo w warsztatach tanecznych dla dzieci wpływa pozytywnie na kształtowanie się zdolności poznawczych, zwłaszcza słuchu muzycznego. Pedagodzy przekonują też o wpływie tańca na rozwój zmysłu estetycznego, wyobraźni twórczej i wrażliwości na piękno.

Instruktorzy sportu, z którymi pracujemy w Dworze Kolesin, przyjdą z pomocą organizatorowi warsztatów tanecznych dla dzieci. Dzięki nim uda się wzbogacić program o sesje ćwiczeń czy zabaw ruchowych. Nasi instruktorzy zadbają też o uczestników warsztatów tanecznych dla dorosłych i seniorów. Program i intensywność ćwiczeń dostosowujemy zawsze do potrzeb i możliwości ćwiczących, oferując szeroki wachlarz treningów: od sesji relaksacyjnej do treningów siłowych i wydolnościowych.

Zajęcia taneczne na co dzień w Dworze Kolesin

Zajęcia taneczne w hotelu nad jeziorem - Dwór KolesinW Dworze Kolesin tańczymy przy każdej nadarzającej się okazji, nie tylko od święta. Do naszego  rekreacyjno-sportowego teamu należą instruktorzy tańca. Polegamy na tańcu, bo czyni cuda. Ryba psuje się od głowy, człowiek od ociężałych pozbawionych ruchu nóg.

Zajęcia taneczne znajdują się w naszej ofercie nie tylko przy okazji warsztatów dla zawodowych tancerzy. Taniec pobudza i odchudza, wprost niezdrowo przyjemny jest dobry dla zdrowia. Uwalnia od stresu i przegania złe myśli. Daje rozkosz duchową, psychiczne odprężenie i pozostawia ślady w ciele, które staje się smukłe, elastyczne, zwinne i zgrabne.

Hotel nad jeziorem jest idealnym miejscem do przygotowania warsztatów i pokazów tanecznych. Zapraszamy do organizacji takich imprez jak:

  • wakacyjne warsztaty taneczne,
  • warsztaty taneczne na ferie,
  • nauka tańca dla dzieci,
  • nauka tańca dla dorosłych,
  • warsztaty taneczne dla młodzieży,
  • warsztaty taneczne dla nauczycieli przedszkola,
  • pokazy tańca.

W najbliższym czasie interesuje nas zwłaszcza przyjemne i zdrowe odchudzanie. Wkrótce ruszają u nas wczasy odchudzające, podczas których będziemy modelować sylwetkę w tańcu i tańcem. Sprawdzaj nasze pakiety hotelowe i znajdź coś dla siebie!

← Wróć do Bloga
newsletter